Od teraz pomysły przedsiębiorców ze Szczuczyna i okolic mają gdzie się wykluwać. W miasteczku powstał Inkubator Przedsiębiorczości.
Brama do szczuczyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości to dla wielu przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie, impuls do założenia własnej działalności gospodarczej.
Jak mówi Mariusz Grunwald, przedsiębiorca – Najtrudniej jest zacząć, bo kiedy ten pierwszy krok stawiamy to przedsiębiorcy zderzają się z taką sytuacją, że koszty, które są nieprzewidziane, są zbyt duże. Stąd duża rola inkubatora – pomoc i wsparcie.
– Nowe możliwości dla nowych form, szczególnie dla ludzi młodych, którzy na początku obawiają się tych proceduralnych rzeczy, a przede wszystkim kosztów, Inkubator pozwoli na diametralne zmniejszenie kosztów – zaznacza Kazimierz Gwiazdowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Inkubator Przedsiębiorczości w Szczuczynie to nowoczesny kompleks o powierzchni niemal 4 tys. mkw. Trzy budynki, przeznaczone są do prowadzenia różnego rodzaju działalności.
– Jesteśmy w stanie przyjąć kogoś, kto będzie chciał produkować, świadczyć usługi, a także świadczyć wsparcie offisowo-biurowe – dodaje Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna.
Poza atrakcyjnym miejscem, przedsiębiorcy mogą też liczyć na pomoc i preferencyjne warunki.
– Do 5 lat i do 90 procent zwolnienia z wszelkich kosztów funkcjonowania, plus wsparcie księgowej, radcy prawnego, innych przedsiębiorców, nasze samorządowe – zapewnia burmistrz.
Samorząd zakłada, że z Inkubatora będzie korzystać co najmniej dziesięć firm, nie tylko z miasta, ale też okolic. Ze względu na układ komunikacyjny Szczuczyn staje się coraz bardziej atrakcyjny dla przedsiębiorców.
– Rozwój dróg w powiecie grajewskim, w okolicach Szczuczyna – Via Baltica, mamy też informację, że S16, która też otworzy się na drugą stronę miasta Szczuczyn – pozwoli nam tych przedsiębiorców przygarnąć – powiedział Waldemar Remfeld, starosta grajewski.
Zainteresowanie jest duże. Na razie działalność na terenie Inkubatora chce prowadzić 5 firm. Dzięki temu powstanie ok. 50 miejsc pracy. Budowa kompleksu trwała dwa lata, kosztowała ok. 8 mln zł, z których 5 mln to pieniądze unijne.
Źródło:
Obiektyw TVP3 Białystok